Wędkowanie z Gwiazdą - czwarta edycja.

28 sierpnia 2009 r., na "wyspie" w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się  impreza  organizowana przez koło wędkarskie w Reńskiej Wsi, przy współudziale Okręgu PZW w Opolu, Klubu Jeździeckiego „LEWADA" w Zakrzowie oraz Starostwa Powiatowego Kędzierzyn-Koźle, p.t. „Wędkowanie z gwiazdą". Gwiazdami w tym roku były: Ewa Wachowicz i Małgorzata Cwen Hanuszkiewicz, sympatyzujące z wędkarskimi zainteresowaniami dzieci. Już od czterech  lat w ostatnią sobotę sierpnia zaproszone gwiazdy towarzyszą młodocianym podczas zmagań wędkarskich. Tak też było i w tym roku. Pogoda jak i  frekwencja dopisały. Na zawody przychodziły całe rodziny, aby dopingować zawodnikom. Uczestniczyło w tej imprezie ponad 200 osób.

Program przygotowany przez prezesa koła, kol. Mariana Magdziarza zarazem prezesa Zarządu Okręgu PZW w Opolu oraz Jana Polichę - wiceprezesa koła Reńska Wieś Kofama, spotkał się z ogólna aprobatą.

O godzinie 15.00, w obecności zaproszonych gwiazd, zebranych powitali: pani Agnieszka Swora i pan Marian Magdziarz, oficjalnie dokonując otwarcia zawodów i życząc  zdrowej rywalizacji oraz sukcesów nad wodą.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: wicestarosta powiatu Kędzierzyna- Koźla, pan Marek Matczak, Wójt gminy Reńska Wieś - pan Marian Wojciechowski, Prezes klubu jeździeckiego Lewada ,pan Andrzej Sałacki, wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Opolu, kol. Wiesław Miś,  zastępca dyrektora Biura ZO, kol. Jakub Roszuk oraz przedstawiciel koncernu PKE SA Elektrownia Blachownia, pan Andrzej Słota.

W trakcie trwania zawodów wędkarskich, pozostali uczestnicy imprezy mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji: przejażdżka dorożką i ześlizgi z dmuchanej zjeżdżalni. Spotkanie uświetniła Grupa Rekonstrukcyjna Regimentu von Latorff.

Mistrz  Okręgu Opolskiego, kol. Piotr Stępień dał pokaz wędkowania metodą spławikową.

Po zakończeniu zawodów wędkarskich komisja sędziowska podliczała wyniki, a w tym czasie pan Ginter Ryborz zapoznał obecnych z dawnymi metodami połowu ryb i tradycji rybołówstwa odrzańskiego na Śląsku, prezentując używany od wieków sprzęt w postaci żaków, koszy i sieci wędkarskich.

Imprezie towarzyszyło ogromne zainteresowanie tak dzieci jak i dorosłych.

Kulminacyjnym punktem „Wędkowania z Gwiazdą" było wręczanie pucharów zwycięzcom oraz rozdawanie nagród i upominków w postaci sprzętu wędkarskiego, maskotek i przyborów szkolnych. Żadne z obecnych dzieci nie odeszło bez prezentu.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach:

Dzieci w wieku 5-9 lat - 38 zawodników:

1. Regner Kacper - 1060pkt,

2. Krzynówek Ola - 560pkt,

3. Bytner Filip - 500pkt.

Dzieci w wieku 10-12 lat - 27 zawodników:

1. Perliński Radosław - 360pkt,

2. Mirga Dawid - 320pkl,

3. Hatys Mariusz - 120pkt.

Dzieci w wieku 13-16 lat - 44 zawodników:

1. Baldy Mateusz - 740pkt,

2. Nowak Denis - 340pkt,

3. Osmonowicz Radosław - 280pkt.

Puchar i nagrodę dla Oli Krzynówek - najmłodszej, najwyżej sklasyfikowanej zawodniczki, wręczył kol. Wiesław Miś.

Sponsorzy imprezy:

1. Południowy Koncern Energetyczny - Elektrownia Blachownia w K-Koźlu.

2. Gmina Reńska Wieś.

3. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

4. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w K-Koźlu.

5. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.

6. Zarząd Koła Reńska Wieś Kofama.

Patronat medialny sprawowało Radio Park FM.

WIĘCEJ ZDJĘĆ