Aktualności - archiwum

Karpiowe Mistrzostwa Świata 11.09 – 16.09 2006 r. – Francja.

Polacy zdeklasowali wszystkich zawodników podczas Karpiowych Mistrzostw Świata, które odbyły się we Francji na największym jeziorze Lac de Orient w dniach 11.09 – 16.09 2006 r.
W mistrzostwach tych startowało 169 dwuosobowych drużyn z całego świata, w tym kilka drużyn z Polski.
Warunki połowu ryb były bardzo trudne, o czym świadczą wyniki tych zawodów.
Tylko 10 drużyn złowiło 19 szt. karpi, w tym 12  ryb złowili zawodnicy polscy.
Największą rybę – karpia o wadze 23,5 kg, złowił zawodnik z Anglii.
Drugą z największych ryb był karp złowiony przez Leszka Ruteckiego – Polska, członka Koła PZW Reńska Wieś Kofama.

Wyniki:
I miejsce – Polska – drużyna  Mińsk Mazowiecki, w składzie:
Jarek Płochocki „ kucyk”,
Mariusz Ciach, którzy złowili 8 szt. karpi o wadze 80 kg.
II miejsce – Polska – drużyna Rutecki Team Poland Starbaits,w składzie:
Leszek Rutecki,
Andrzej Bartczak – złowili 3 karpie o wadze 45,5 kg.
III miejsce zajęła drużyna z Anglii, która złowiła 1 / największego / karpia o wadze 23,5 kg.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, upominki oraz wysokie nagrody pieniężne.

Dwie inne Polskie drużyny zajęły wysokie miejsca w sektorach:
Tomasz Bilski,  członek Koła Reńska Wieś Kofama  i Tomasz Lipke z Częstochowy – wygrali sektor 11-ty, natomiast Mirosław Hankus i Jarek Ryncasz ze Zdzieszowic zajęli II miejsce w sektorze 5-tym.

Podczas ceremonii zakończenia wszyscy uczestnicy zawodów wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego.

Zarząd Koła Reńska Wieś Kofama gratuluje wszystkim zawodnikom  wspaniałych osiągnięć, a członkom naszego koła: Leszkowi Ruteckiemu i Tomaszowi Bilskiemu dziękuje za tak rewelacyjną postawę na mistrzostwach, życząc dalszych sukcesów sportowych.

Za Zarząd Koła
Prezes Jan Policha