Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności - archiwum

Szanowni Internauci

Szanowni internauci

       W związku z tak licznym zainteresowaniem i prowadzoną internetową korespondencją w sprawie zastrzelenia łabędzia na akwenie Dębowa, chcę wszystkich poinformować, że w tej sprawie zrobiono wszystko zgodnie z prawem i statutem PZW. Na miejscu zdarzenia SSR wykonała wszystkie czynności zgodnie ze swoimi uprawnieniami. Policja wykonała niezbędne czynności procesowe tj. zabezpieczyła wiatrówkę z której został zastrzelony łabędź, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zastrzelonego łabędzia, zatrzymano sprawcę tego czynu, martwego łabędzia przetransportowano do lecznicy zwierząt w Opolu, w celu ustalenia przyczyny śmierci. Komisariat Policji w Kędzierzynie - Koźlu przeprowadził postępowanie przygotowawcze w tej sprawie pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w K-Koźlu.
Na zakończenei sprawy trzeba trochę poczekać.
Natomiast rzecznik dyscyplinarny Koła PZW Reńska Wieś KOFAMA bardzo szybko przeprowadził postępowanie dyscyplinarne i przekazał materiały w tej sprawie do Sądu Koleżeńskiego Koła z wnioskiem o ukaranie obwinionego karą wydalenia go z Polskiego Związku Wędkarskiego. Sąd koleżeński przychylił sie do wniosku rzecnzika dyscyplinarnego i ukarał obwinionego w/w karą. Obwiniony odwołał się od orzeczonej kary do Okręgowego Sądu Koleżeńskiego w Opolu, który oddalił w/w odwołanie z powody niespełnienia warunków które obowiązują przy odwołaniu i podtrzymał orzeczona karę wydalenia z PZW.
Szanowni internauci serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie w krytykę wobec sprawcy tego barbarzyńskiego czyny i mam nadzieję, że to będzie przestrogą dla innych niepoprawnych wędkarzy.
Serdecznie wszystkich zainteresowanych pozdrawiam.


Prezes Koła Reńska Wieś KOFAMA
                                                                                                    Jan Policha

Poleć znajomemu