Praca z Młodzieżą w kole Reńska Wieś Kofama 2012r.

Jak co roku to i w 2012r. Zarząd koła oraz wękarze zorganizowali z dużym rozmachem dwie sztandarowe imprezy dla dzieci i młodzieży. Pierwszą jest Dzień Dziecka.                 Jak co roku Koło Reńska Wieś Kofama  zorganizowało zawody spławikowe w dniu 03.06.12r, na rzece Odrze w Koźlu na wyspie.

Dzieci i młodzież  przybyła na zawody została podzielon na 3 grupy wiekowe;

6-9 lat ; 60 dzieci

10-12 lat ; 17 dzieci

13-16 lat ; 29 dzieci

Zawody  otworzył Prezes Zarządu Okręgu PZW Opole Marian Magdziarz, V-ce prezes d/s sportu ZO PZW Opole Józef Piotrowski oraz Prezes Koła Mariusz Mielczarek.

Sędzia główny zawodów Andrzej Mazur przydzielił do każdej grupy dzieci sędziów, którzy pomagali dzieciom oraz pilnowali bezpieczeństwa nad wodą. Wędkowanie trwało 2 godziny. Po zakończeniu zawodów i zważeniu  ryb, dzieci udały się na miejsce zbiórki, gdzie czekały na nie napoje, wata cukrowa, Zjeżdżalnia  oraz Wóz bojowy Straży Pożarnej.

Po podsumowaniu wyników we wszystkich grupach wiekowych pierwsze miejsca zajęli:

w kategorii 6-9 lat ;

1 miejsce - Rudziński Kamil - 40 pkt

2 miejsce - Jasny Lukas - 25 pkt

3 miejsce - Majer Emilia - 20 pkt

W kategorii 10-12 lat ;

1 miejsce - Psiuk Radosław - 740 pkt

2 miejsce - Sobolewska Monika - 560 pkt

3 miejsce - Grabowska Nikola - 560 pkt

w kategroii 13-16 lat ;

1 miejsce - Nowak Dominika - 1380 pkt

2 miejsce - Waszkiewicz Rafał - 1160 pkt

3 miejsce - Marczak Rafał - 700 pkt

W każdej kategorii  wiekowej  dzieci otrzymały  puchary wręczane przez Prezesa Okręgu Opole Mariana Magdziarza oraz Prezesa koła Mariusza Mielczarka.

Każdy z młodych uczestników za wzięcie udziału w naszych zawodach otrzymał nagrody w postaci: wędek, podbieraków,  siatek na ryby , deskorolek , piłek, rowerków, rękawic piłkarskich,  słodyczy oraz innych  nagród rzeczowych.

Drugą imprezą na stałe już goszczącą jest Wędkowanie z Gwiazdą                                                                                                                                                                                      Jak Co roku pod koniec wakacji koło Reńska Wieś Kofama zorganizowało zawody dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Wędkowanie z Gwiazdą". Zawody rozegrano w dniu 25.08.12r na rzece Odrze, a miejscem zbiórki była Kozielska wyspa. W tym roku gwiazdami naszej imprezy byli:

II Trener Klubu Zaksy Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski, oraz dwóch graczy Zaksy;

Jurij Gladyr oraz Felipe Fonteles.

Dzieci i młodzież przybyła na zawody została podzielona na 3 grupy wiekowe :

6-9 lat - 40 dzieci

10-12 lat - 18 dzieci

13-16 lat - 20 dzieci

Dla każdej grupy wiekowej przydzielono sędziów oraz opiekunów, którzy pilnowali aby dzieci i młodzież mogła bezpiecznie wędkować.

Po dwóch godzinach wędkowania i zakończeniu zawodów, sędziowie przystąpili do ważenia złowionych przez zawodników ryb. Po zakończeniu ważenia dzieci udały się na miejsce zbiórki gdzie czekały na nie napoje oraz różne atrakcje m.in Dmuchana zjeżdżalnia, oraz pokaz tresury psa policyjnego, który przeprowadzili policjanci z Kędzierzyna Koźla.

Po podsumowaniu wyników we  wszystkich kategoriach wiekowych  zostali wyłonieni zwycięzcy.

W kategorii 6-9 lat

1 miejsce - Jasny Lukas - 1240pkt.

2 miejsce - Łyko Daniel - 580pkt.

3 miejsce - Smolnik Michał - 400pkt.

W kategorii 10-12 lat

1 miejsce - Gabryś Brajan - 700pkt.

2 miejsce - Skomski Bartosz - 680pkt.

3 miejsce - Filip Olaf - 420pkt.

W kategorii 13-16 lat

1 miejsce - Nowak Denis - 1860pkt.

2 miejsce - Piśniak Rafał - 1340pkt.

3 miejsce - Marczak Rafał - 1280pkt.

Najmłodszym zawodnikiem została Urbanek Julia

Największą rybę zawodów złowił Łyko Daniel

w/w dwójka zawodników otrzymała puchary ufundowane przez Prezesa Okręgu PZW Opole kol. Mariana Magdziarza.

Dzieci z miejsc 1-3 w każdej kategorii wiekowej otrzymały puchary wręczone przez nasze gwiazdy, a pozostali zawodnicy nagrody rzeczowe; wędki, podbieraki, siatki na ryby, deskorolki, hulajnogi, rowerki, łyżworolki , oraz inny sprzęt sportowy, jak i przy okazji zbliżającego się roku szkolnego Artykuły szkolne m.in. zeszyty, piórniki, plecaki, kredki itp, a dla osłody słodycze oraz napoje.

Wysoko także w Okręgu są oceniani nasi młodzi rzutowcy. Pod okiem instruktorów poczynają sobie coraz lepiej w tej widowiskowej dyscyplinie.                                                                                                                                                                                                      Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, oraz opiekunom, sędziom , sponsorom, oraz naszym gwiazdom.

Zapraszamy na przyszły rok !!!