III spinningowe zawody z łodzi na rzece.

Piękny 173 centymetrowy sum padł łupem jednego z zawodników podczas spinningowych zawodów z łodzi, organizowanych przez koło PZW „Kofama” - Reńska Wieś. Już w sobotę, podczas pierwszego dnia zawodów, drużyna w składzie Śnieżek Roman i Pabin Dariusz  złowiła dużego 28 kilogramowego suma na rzece Odrze na odcinku pomiędzy mariną Lasoki a śluzą w Januszkowicach.

Łowcą suma okazał się kolega Roman Śnieżek.  Zawody odbywają się na rzece Odrze i Kanale Gliwickim. Terenem zawodów jest kanał na odcinku od śluzy w Kłodnicy do jego ujścia  wraz z basenami portowymi i rzeka Odra wraz z starorzeczami, od ujścia kanału  aż do śluzy i progu wodnego w Januszkowicach. Zawody odbywają się na żywej rybie i trwają do niedzieli 30 września, wygrywa ta drużyna, która uzyska największą wagę złowionych ryb.