Wyniki zawodów

Majówka na Dębowej 2010r !!!!! WYNIKI ZAWODÓW

dniach 29.04 – 03.05 na akwenie DĘBOWA w Reńskiej Wsi miały miejsce towarzyskie zawody karpiowe pod nazwą „MAJÓWKA NA DĘBOWEJ 2010r”. Organizatorem tych zawodów  był  Team Carp Dębowa oraz Koło PZW Reńska Wieś Kofama. Była to już druga edycja tej imprezy która  po raz kolejny ściągneła do nas na Dębową wyśmienitych karpiarzy. Zbiórka jak w roku poprzednim odbyła się na stanicy wędkarskiej HULA GULA. Przybyły 33 dwuosobowe drużyny, wszyscy z pozytywnym nastawieniem i gotowi do holów dużych karpi i amurów pływających w Dębowej. O godzinie 15:00 Oficjalnie przemówił Prezes Koła PZW Reńska Wieś - Kofama , Mariusz Mielczarek, który  serdecznie przywitał wszystkich zawodników oraz życzył im sukcesów. Po przywitaniu uczestników imprezy , Prezes Mariusz Mielczarek przekazał głos sędziemu głównemu, Stefanowi Żelaznemu, który po zapoznaniu drużyn z regulaminem zawodów, rozpoczął losowanie stanowisk. Wśród pudełeczek z numerkami stanowisk był Joker, dzieki któremu drużyna która go wyciągneła miała prawo do wybrania sobie dowolnego niewylosowanego już stanowiska. Po Zakończeniu losowania każda z drużyn udała się na swoje stanowiska , i oddała się przygotowaniom do zawodów które miały się rozpocząć o godzinie 18:00. Tak jak w poprzedniej edycji Majówki, dozwolone było korzystanie ze środków pływających przez całą dobę, co znacznie ułatwiło drużynom znalezienie dogodnych miejsc na ulokowanie swoich zestawów. O godzinie 18:00 ekipy zaczęły wywozić swoje zestawy i oczekiwały na brania. Pogoda podczas zawodów była zmienna, co jednak nie przeszkodziło drużynom w osiągnięciu  dobrych wyników. Po pierwszej dobie łowienia zawodnicy wyholowali ryby o łącznej wadze: 34kg 005gr. Następne dni zaowocowały większą ilością złowionych karpii.

Doba druga - 139kg 750gr.

Dobra trzecia - 136kg 295gr.

Doba czwarta - 91kg 490gr.

Podczas zawodów 14 drużyn złowiło 72 karpie i 2 amury o łącznej wadze  401kg 540g.

W poniedziałek o godzinie 10:00 zawody zostały zakończone. Wszystkie ekipy zabrały się do pakowania całego sprzętu, aby przyjechać na stanicę HULA GULA, na oficjalne zakonczenie i ceremonię rozdania nagród. Każdy z zawodników otrzymał ciepły posiłek przygotowany przez kol. Ryszarda Kościułka. Tuż przed rozdaniem nagród Prezes Koła Mariusz Mielczarek podziękował wszystkim za przybycie i za osiągnięte wyniki, po czym oddał głos Prezesowi Okręgu PZW w Opolu Marianowi Magdziarzowi, który zachęcał do odwiedzania zbiornika Dębowa, oraz pogratuloał drużynom osiągniętych wyników, które przedstawiały się nastepujaco:

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 Miejsce - Zbigniew Sitkiewicz / Mariusz Sitkiewicz - (8 ryb) - 62kg 295gram

2 Miejsce - Mariusz Niedźwiecki / Mirosław Bardas - (11 ryb) - 52kg 945gram

3 Miejsce - Adrian Ciążyński /Mariusz Bujakowski - (6 ryb) -  51kg 955gram

4 Miejsce - Paweł Strzelczyk / Bartłowiej Trocer - (5 ryb) - 42kg 585gram

5 Miejsce - Klaudiusz Łazik / Tomasz Kampa - (11 ryb) - 42kg 285gram

6 Miejsce - Marcin Podwika / Roman Truty - (9 ryb) - 40kg 265gram

Największa ryba zawodów :

Mirosław Bardas - Karp o wadze - 13kg 980gram

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Batrosz Kręcichwost

Nagrody zawodnikom wręczali: Prezes Zarządu Okręgu PZW Opole - Marian Magdziarz , Prezes Koła PZW Reńska Wieś Kofama - Mariusz Mielczarek.

Po uroczystości rozdania nagród, zawodnicy powoli zaczęli opuszczać stanicę wędkarską, kilka ekip zapowiedziało swoje przybycie na  3 edycję Majówki na Dębowej 2011r.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom za przybycie, kol. Ryszardowi Kościułkowi za przyrządzanie wyśmienitych posiłków, oraz dowożenie ich codziennie każdej z drużyn na stanowisko. sędziom Stefanowi Żelaznemu, oraz Markowi Waszkiewiczowi za bezbłędne wykonywanie swoich obowiązków, gminie Reńska Wieś za  pozwolenie na wjazd na wał, oraz sponsorom imprezy: Vision Baits, SILESIA CARP HUNTER, Fish Food, Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego.

Organizatorzy imprezy:

Team Carp Dębowa

Koło Reńska Wieś Kofama

Sponsorzy:

Vision Baits

Silesia Carp Hunter

Fish Food

Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego

Patronat Medialny

Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ TUTAJ

relacja jednego z uczestników zawodów - klikij