Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Sprawozdanie pracy z młodzieżą Koła PZW Reńska Wieś-Kofama za rok 2019

W roku 2019 udało nam się przeprowadzić dwie imprezy skierowane do dzieci, które były uwzględnione w harmonogramie zawodów naszego koła.

 

W dniu 2.06.2019r w godzinach 9.30-12.00 na zbiorniku „Kiszka” w Kobylicach odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w 4-ech grupach wiekowych od 6-ciu do 16-tu lat z okazji „Dnia Dziecka”.

O godzinie 9.00 odbyło się otwarcie w/w zawodów, w których brali udział m.in. wice Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak, członek zarządu Starostwa Powiatowego K-Koźla Paweł Masełko, licznie zgromadzone dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami.

W zawodach wędkarskich oraz innych dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych brało udział 57 dzieci i młodzieży, około 50 rodziców i opiekunów oraz około 20 organizatorów. Łącznie w w/w imprezie udział brało około 130 osób.

 

Wyniki w kategorii do 5 lat:

1 miejsce- Molendowicz Maciej

2 miejsce- Tadewicz Mikołaj

3 miejsce- Kędzierski Maciej

 

W kategorii 6-9 lat:

1 miejsce- Urbanek Julia

2 miejsce- Tadewicz Oliwier

3 miejsce- Pawlaczek Patrycja

 

W kategorii 10-12 lat:

1 miejsce- Tomaniak Oliwia

2 miejsce- Kaftan Paweł

3 miejsce- Słota Marlena

 

W kategorii 13-16 lat:

1 miejsce- Deszczka Mateusz

2 miejsce- Jędrzejczyk Marcin

3 miejsce- Młynarski Tomasz

Po zakończeniu wędkowania, które było główną atrakcją dla dzieci i młodzieży, po godzinie 12.00 wszyscy uczestnicy imprezy przeszli na stanicę wędkarską „Hula-Gula” obok zbiornika Dębowa, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Wszyscy uczestnicy otrzymali kiełbaski, które piekli na ognisku, napoje, słodycze, watę cukrową a dzieciom wręczono medale oraz liczne upominki rzeczowe przeważnie sprzęt wędkarski.

Dzieci licznie korzystały z przejazdu motorówkami po akwenie Dębowa, które udostępnił WOPR Oddział K-Koźle pod nadzorem Prezesów Tadeusza Witko i Stanisława Wolkiewicza.

Dzieci korzystały również z innych atrakcji m.in. malowanie twarzy, bitwy na miecze oraz w zawodach rzutu do celu.

Organizatorem zawodów było Koło PZW Reńska Wieś Kofama a współorganizatorami było Starostwo Powiatu Kędzierzyna-Koźla, Okręg PZW Opole oraz WOPR.

 

W dniu 31.08.2019 Zarząd Koła PZW Reńska Wieś- Kofama zorganizował zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Wędkowanie z Gwiazdą” połączone z festynem i wieloma konkursami rekreacyjno-sportowymi. Zawody zostały rozegrane w czterech grupach wiekowych na akwenie „Kiszka” w godzinach 9.00-13.00.

W otwarciu zawodów oraz zakończeniu imprezy swoją obecnością zaszczycili nas wice Prezydent Miasta K-Koźla Wojciech Jagiełło oraz członek Zarządu Starostwa Powiatowego Paweł Masełko.

Pogoda dopisała co miało wpływ na duża ilość złowionych ryb przez dzieci.

Wyniki:

Kategoria do 5 lat:

1 miejsce- Tadewicz Mikołaj

2 miejsce- Cieślik Wiktoria

3 miejsce- Fąferek Alan

 

Kategoria 6-9 lat:

1 miejsce- Urbanek Julia

2 miejsce- Kędzierski Szymon

3 miejsce- Niemczyk Kacper

 

Kategoria 10-12 lat:

1 miejsce- Kaftan Paweł

2 miejsce- Głabuś Filip

3 miejsce- Tomaniak Oliwia

 

Kategoria 13-16 lat:

1 miejsce- Młynarski Tomasz (Big Fish- 730 g)

2 miejsce- Jędrzejczyk Marcin

3 miejsce- Grzybowski Jakub

 

Po zakończeniu zawodów wędkarskich wszyscy uczestnicy przenieśli się na stanicę „Hula-Gula”, gdzie odbyła się dalsza część imprezy m.in. pływanie łodziami motorowymi po akwenie Dębowa z ratownikami WOPR-u K-Koźle, konkursy w wędkarstwie rzutowym, rzuty do celu, walka na miecze oraz malowanie twarzy.

Wszyscy uczestnicy zabawy częstowali się kiełbasą pieczoną na ognisku, napojami, watą cukrową. W tym samym czasie w roli gwiazd wystąpili zawodnicy ZAKSY Sławomir Jungiewicz oraz Korneliusz Banach, którzy pozowali z dziećmi do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy.

O godzinie 14.00 odbyło się zakończenie imprezy, ogłoszono wyniki zawodów, wręczono medale oraz puchar za złowioną największą rybę. Nagrody wręczali wice Prezydent Miasta Wojciech Jagiełło, Prezes Koła Jan Policha i wice Prezes ds. sportu Tomasz Jędrzejczyk.

Współorganizatorami w/w zawodów był Zarząd WOPR K-Koźle oraz firma Sudcuker Polska Cerekiew.

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta K-Koźla Sabinę Nowosielską oraz Starosty Powiatu K-Koźle Małgorzaty Tudaj, które wsparły finansowo w/w imprezę.

 

 Zarząd Koła PZW Reńska Wieś- Kofama składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji festynu. W szczególności podziękowania dla Pani Prezydent Miasta Sabinie Nowosielskiej oraz Staroście Powiatu Małgorzacie Tudaj za udzieloną pomoc i wsparcie finansowe.

 

Również w sposób szczególny serdecznie dziękujemy zawodników ZAKSY Sławomirowi Jungiewiczowi i Korneliuszowi Banach za wystąpienie w roli gwiazd i sprawienie dzieciom dużo uciechy i zadowolenia.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi WOPR-u K-Koźle za wspólną organizację imprezy i za przejażdżki łodziami z dziećmi czym sprawili wielkie uśmiechy na ich twarzach.

Wielkie podziękowania składamy firmie Sudcuker Polska Cerekiew za bezpłatne użyczenie urządzenia do waty cukrowej jak również Panu, które zajął się obsługą tego urządzenia Zbigniewowi Sielowskiemu.

 

Poza w/w imprezami należy także wspomnieć o Naszym kadecie Mateuszu Alocie, który wywalczył indywidualnie tytuł Wędkarza Roku Okręgu Opolskiego oraz zdobył vice mistrzostwo Okręgu Opolskiego w dyscyplinie spławikowej.

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.