WARSZTATY KARPIOWE NA DĘBOWEJ

Zapraszamy wszystkich członków Koła Reńska Wieś KOFAMA na pierwszą edycję Warsztatów Karpiowych na Dębowej! Metoda rzutowa w wędkarstwie karpiowym to sztuka, która wymaga wiedzy oraz treningu. Warsztaty będą niepowtarzalną okazją by dowiedzieć się podstawowych kwestii, które decydują o skutecznym łowieniu z rzutu. Warsztaty poprowadzą osoby będącymi członkami naszego Koła, które posiadają na koncie wspaniałe osiągnięcia w karpiowym sporcie:

- Tomasz Fleszer – Mistrz Polski Karpiarzy oraz Zwycięzca edycji zawodów Karp Opolszczyzny

- Mariusz Niedźwiecki – Mistrz Polski Karpiarzy,

- Wojciech Kędzierski – V-ce mistrzostwo World Carp Classic 2019, Mistrz Koła w kategorii karpiowej,

- Tadeusz Kwiatkowski

W czasie pierwszych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się :

- jak skonstruować zestaw karpiowy

- jak wykonać podstawowe węzły

- jak skonstruować przypon do rzutu

- precyzyjne łowienie na dalekim dystansie

- nauka i doskonalenie techniki rzutu

- metody nęcenia na dalekim dystansie

Warsztaty odbędą się na przełomie marca/kwietnia w zależności od warunków atmosferycznych. Planowany dzień spotkania to sobota. Chętnych prosimy o zabranie ze sobą sprzętu (wędzisko + kołowrotek z nawiniętą linką) w celu wzięcia udział w części praktycznej dotyczącej doskonalenia techniki rzutowej.

Zdobyta wiedza może okazać się niezwykle cenna i przydatna przed Mistrzostwami Koła w Wędkarstwie Karpiowym, które odbędą się 6-10.05.2020r.

Serdecznie zapraszamy ! Do zobaczenia nad wodą !!!