Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Isze Otwarte Karpiowe Mistrzostwa Koła Reńska Wieś KOFAMA pt. MAJÓWKA NA DĘBOWEJ 2009 !!!!

Majówka na Debowej 2009

 

Regulamin pierwszych towarzyskich zawodów w wędkarstwie karpiowym – „MAJÓWKA NA DĘBOWEJ” - 30.04 – 3.05 2009 roku akwen Dębowa.

 

 

Organizatorem zawodów jest PZW Reńska Wieś „KOFAMA” oraz „Team Carp Dębowa”.

 

Zapisy oraz informacje dodatkowe na temat imprezy można uzyskać pod nr tel. 664 152 687- Andrzej Mazur, 512 242 989- Dariusz Kruszewski, 500 280 047- Mariusz Niedźwiecki.

 

Opłatę startową prosimy wpłacać na konto bankowe wskazane poniżej:

 Polski Związek Wędkarski Zarząd Okręgu Opole Koło Reńska Wieś Kofama

55 8882 1032 2001 0010 0234 0001    tytuł przelewu- „Majówka Dębowa" oraz imiona i nazwiska zawodników oraz Koło PZW z którego pochodzą

 

Informacja na temat godziny losowania oraz program czasowy zawodów będzie podany w późniejszym terminie.


W zawodach mają prawo startu wszyscy posiadający aktualną kartę wędkarską, którzy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 kwietnia 2009 r. zgłoszą swój udział w zawodach oraz uiszczą kwotę 60 zł od zawodnika ( 120 zł od drużyny), która będzie przeznaczona na organizację zawodów, nagrody oraz ubezpieczenia zawodników. W związku z ograniczoną ilością stanowisk ok.30, o dopuszczeniu do zawodów decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz członkostwo w kole Reńska Wieś „KOFAMA”.

 

 

Zastrzega się prawo organizatorów do dokonania zmian w regulaminie zarówno przed jak i w czasie trwania zawodów z przyczyn niezależnych.

 

Zawody odbywają się na żywej rybie – spowodowanie śmierci lub okaleczenie ryb skutkuje dyskwalifikacją drużyny. Zakaz zabierania złowionych ryb!

 

·        Do klasyfikacji generalnej zalicza się karpie i amury o wadze większej niż 2 kilogramy.

·        Zawody rozstrzyga suma masy złowionych ryb przez poszczególne zespoły biorące udział w zwodach. W przypadku uzyskania takiego samego wyniku przez drużyny o zwycięstwie decyduje większa liczba ryb złowionych przez dany zespół. W razie złowienia takiej samej ilości ryb o zwycięstwie zdecyduje największa wagowo ryba złowiona przez dany zespół, ewentualnie kolejne ryby.

·        Masa złowionych ryb będzie liczona w gramach.

 

1.      Tylko drużyna oraz sędziowie mogą przebywać na stanowisku.

2.      Wędziska rozstawiamy max 5 m od tabliczki z nr stanowiska, wszelkie nieporozumienia zgłaszamy natychmiast sędziom. Sędziowie upoważnieni do rozstrzygania spraw spornych

3.      Zawodnicy sami wyrzucają zestawy, holują i podbierają ryby.

4.      Holowanie ryb jest dozwolone tylko w obrębie swojego stanowiska. W przypadku, gdy holowana ryba będzie miała styczność z zestawami sąsiedniej drużyny może zostać niezaliczona.

5.      Zawodnik, którego zestaw splątano może zgłosić protest, zgłaszając ten fakt sędziemu – sędzia podejmuję decyzję o zaliczeniu ryby, która spowodowała splątanie zestawów.

6.       W czasie zawodów zawodnicy mogą wchodzić do wody do wysokości ud.

7.      Do czasu zgłoszenia, zważenia, ryba musi być przechowywana w worku karpiowym.

8.      W jednym worku karpiowym przechowujemy tylko jedną rybę, odhaczanie ryby odbywa się na macie karpiowej.

9.      Dozwolone jest tylko łowienie metodą gruntową. Każda drużyna łowi maksymalnie na cztery wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej.

10.  Do oznaczenia łowiska dopuszcza się użycie maksimum trzech markerów (bojek)

11. Dopuszcza się korzystania ze środków pływających w celu nęcenia i holowania ryb, przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa. Jednocześnie organizator zobowiązuje zawodników, którzy będą korzystali ze środków pływających w trakcie zawodów do złożenia imiennego oświadczenia na piśmie. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki związane z korzystaniem z łodzi w trakcie zawodów.

12.  Zakaz używania wszelkich przynęt zwierzęcych jako przynęty jak i dodatków do zanęty.

13.  Zawodnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania zawodów.

14.  W czasie trwania zawodów zabrania się poruszania samochodem przez uczestników oraz zakaz wjazdu przyczep campingowych- zakaz nie dotyczy organizatorów i sędziów.

15.  W momencie opuszczenia przez drużynę stanowiska należy wyjąć zestawy z wody

16.  W razie niesprzyjających warunków pogodowych, nagłych zdarzeń, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przerwania lub wcześniejszego zakończenia zwodów. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy.

17.  Do rozstrzygania kwestii spornych lub nieokreślonych w regulaminie uprawnieni są organizatorzy oraz sędziowie.

Procedura zgłaszania połowu:

 

1.      Złowioną rybę należy zgłosić sędziemu

2.      Każda ryba ważona jest wagą elektroniczną dostarczoną przez sędziego- waga podawana w gramach.

3.      Oficjalnym dokumentem jest karta połowów sędziego wagowego, w której zapisuje się:

·        Nazwisko zawodnika, który złowił rybę

·        Datę i godzinę ważenia ryby

·        Wagę połowu w gramach

·        Gatunek ryby (karp, amur)

·        Zawodnik składa podpis potwierdzający zgodność danych połowu

 

 

Losowanie stanowisk

 

 1. Losowanie odbędzie się zgodnie z regulaminem
 2. Wszyscy startujący powinni uczestniczyć osobiście w losowaniu stanowisk. Dopuszcza się w uzasadnionym przypadku wylosowania stanowiska dla nieobecnej na losowaniu drużyny przez innego uczestnika imprezy (nieobecność podczas losowania musi być uzasadniona i zostać dopuszczona przez organizatorów)
 3. Nazwiska zawodników każdego zespołu oraz numery stanowisk będą zamknięte w nieprzeźroczystych pojemnikach
 4. Losowanie stanowisk odbędzie się na zasadzie:

 

 1.  
  • Wylosowana przez organizatora drużyna losuje dla siebie numer stanowiska i jeżeli wylosowane stanowisko jej odpowiada to zatrzymuje je. Jeżeli jednak wylosowane stanowisko nie będzie odpowiadało drużynie, dopuszcza się możliwość ponownego losowania numeru stanowiska, jednakże wylosowane stanowisko musi być już zaakceptowane, nie jest możliwe odrzucenie wylosowanego numeru i losowanie po raz trzeci.

 

 

 1. Ewentualne odstępstwa lub inne zmiany w sposobie losowania muszą być zaakceptowane przez organizatora.

 

 

 

Zawody sponsorowane przez:

 

 

-PZW Reńska Wieś „KOFAMA”

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • slawek_buda Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  Bardzo fajna impreza wrescie nasze kolo pomyslalo.

 • darek63 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  darek63

  UWAGA Miejscowi karpiarze chcący wziąć udział w zawodach.Majówka na Dębowej mogą wpisowe wpłacić bezpośrednio u skarbnika przy ul.sądowej w Kożlu .

 • darek63 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  darek63

  Jeszcze jedna ważna informacja dla zawodników. Z racji tego iż dopuszczone jest korzystanie ze środków pływających w czasie trwania zawodów, wszyscy powinni posiadać kamizelki ratunkowe-kapoki!!
  A zawodnicy z poza okręgu opolskiego opłatę okręgową lub opłatę na czas zawodów.Wynosi ona 10zł na dobę.Niestety taki jest wymóg okręgu opole.pozdrawiam.

 • novara Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  Pozostaje tylko życzyć organizatorom aby frekwencja dopisała, bo wreszcie zapowiada się miła impreza w gronie karpiarzy nad naszą ulubioną "DĘBOWĄ".
  Pozdrawiam
  novara

 • novara Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  Pozostaje tylko życzyć organizatorom aby frekwencja dopisała, bo wreszcie zapowiada się miła impreza w gronie karpiarzy nad naszą ulubioną "DĘBOWĄ".
  Pozdrawiam
  novara

 • kolocarp Data dodania: 12 lat temu Oceń: 3 + / -

  hej no moze coś się ruszy w tym kierunku tz.karpiowania w naszym kole te zawody to dobra rzecz .Powinno byc ich wiecej organizowanych jestem osobiscie za .spotkanie w gronie kolegów obcowanie z przyrodą itp. no i wpisowe przystępne .do zobaczenia na DEBOWEJ .pizdrawiam kolocarp.

 • darek63 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  darek63

  Za niewielkie wpisowe chcemy zrobić naprawdę fajne zawdy.Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej imprezie.Myślę że i my możemy coś dobrego zrobić bez pomocy z zewnątrz.Czas trwania zawodów najlepszy z możliwych.Super zabawa i nagrody będą gwarantowane.Oczywiście jak weżmiecie w nich udział.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin